MY NIE GRYZIEMY - BEZPIECZNA KOMUNIKACJA CZŁOWIEKA Z PSEM

Dnia 22 czerwca 2022r w naszej szkole odbędą się warsztaty w nowej odsłonie. Będą one miały charakter tzw. dogoterapii. Uczniowie poznają wiedzę z zakresu profilaktyki pogryzień przez psy, prawidłowej i bezpiecznej komunikacji z psem, prawidłowego żywienia psów i kotów, zachowania w przypadku ataku oraz obowiązków opiekuna psa, pierwszej pomocy dla zwierząt. Zajęcia prowadzone będą przez certyfikowanych dogoterapeutów z Fundacji Ewy Naworol.      

 

Fundacja przy współpracy Policji, Straży Miejskiej i Gminnej oraz behawiorystów i weterynarzy od ośmiu lat zajmuje się profilaktyką pogryzień przez psy, prowadząc warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 Podczas warsztatów omawiany będzie temat bezpieczeństwa i komunikacji z psami, w tym rozumienie psiej mowy ciała. Bardzo ważne jest, by w codziennym funkcjonowaniu uczniowie  wiedzieli jak się zachować i jakie zasady stosować podczas spotkania z groźnym/agresywnym psem.

Warsztaty odbędą się w mobilnej sali edukacyjnej, która ciągnięta przez amerykańskiego trucka będzie podstawiona na parkingu, na terenie szkoły.

FOTORELACJA W GALERII

 

Anna Wodas
2022-06-18 18:20:00
Zwroty książek i podręczników do biblioteki

  

Anna Wodas
2022-06-14 20:26:00
Wycieczka do Pragi

10.06.2022r. klasa VII b wraz z Mariką, Julią, Izabelą i Karolem odwiedzili stolicę Czech-piękną i malowniczą Pragę. Miasto najchętniej odwiedzane przez zagranicznych turystów.
Droga przebiegła nam szybko, a to wszystko dzięki naszemu przewodnikowi panu Leszkowi, który opowiadał nam o historii, kulturze i zwyczajach Czechów.


Zwiedziliśmy ważne miejsca. Udało nam się zobaczyć honorową zmianę warty na Zamku Praskim, spacerowaliśmy mostem Karola nad Wełtawą. Spędziliśmy niezapomniane chwile na Wielkim Placu, mieliśmy okazję zobaczyć Zegar Astronomiczny.
Ogromne wrażenie zrobił na nas Pałac na Hradczanach, panorama miasta, Katedra św. Wita z zabytkowymi witrażami.

 

 

Więcej zdjęć w galerii.

Info i foto: I. Zamorska

Anna Wodas
2022-06-18 23:16:00
Spotkanie ze strażakami

 

Wizyta strażaków w naszej szkole wzbudziła ogromne zainteresowanie naszych najmłodszych uczniów z kl. O-III. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.

       Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wielki, czerwony wóz strażacki, do którego każde dziecko mogło wejść. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

       Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali działanie węża strażackiego.  Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwiękach syren strażackich.

Więcej zdjęć w galerii. 

Foto i info: M. Pietrzak

Anna Wodas
2022-06-18 18:15:00
Niech żyje bal...

"Będzie, będzie zabawa...Będzie się działo..."

Za nami Bal Ósmoklasistów... 

Fotorelacja w galerii.

Chętnych na zdjęcia w oryginalnym rozmiarze zapraszamy do biblioteki z pendrivem o wolnej przestrzeni ok. 2 GB. 

 

Anna Wodas
2022-06-10 23:57:00
Nawigacja w Każda Pogodę

            W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła uczestniczyła w programie profilaktycznym Nawigacja w Każda Pogodę, którego zadaniem była promocja i ochrona zdrowia psychicznego.

            W programie wzięli udział uczniowie klas VI-VIII ich rodzice oraz nauczyciele. Na podstawie ankiet opracowano scenariusze cyklu zajęć dla uczniów, na których wspólnie uczyliśmy się, jak dbać o zdrowie psychiczne, jak radzić sobie ze stresem oraz gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

W trakcie zajęć przyświecały nam ważne hasła:

Akceptuj swoje uczucia

Panuj nad tym co robisz

Bądź czujny

Odpuśc sobie i innym

Odkrywaj źródła wsparcia

Patrz daleko

Szukaj tego co dobre 

Buduj z tego co masz

Wyjdź naprzeciw

Info: E.Żak

Anna Wodas
2022-06-06 09:30:00