AKADEMIA TWÓRCZOŚCI CYFROWEJ
W grudniu kontynuowaliśmy przygotowanie "studia filmowego" i bawiliśmy się kręcąc luźne filmiki. Na ostatnich zajęciach, już w pełni czując klimat zbliżających się świąt, postanowiliśmy nagrać świąteczną piosenkę. Co z tego wyszło...
ROBOTYKA DLA KAŻDEGO
W grudniu uczyliśmy się obsługi programu komputerowego z zestawu Lego Mindstorms. Poznaliśmy jak programować robota, aby jechał w lini prostej, skręcał w miejscu oraz jechał po łuku. Dzięki odpowiednim komendom zaprogramowaliśmy robota, aby odpowiednio pokonał tor przeszkód według wyznaczonej drogi. Była to świetna zabawa, a prób i błędów było sporo!
AKADEMIA TWÓRCZOŚCI CYFROWEJ
W listopadzie skupiliśmy się na poznaniu ustawień sprzętu, który umożliwia nagrywanie filmów. A pomijając dostępne laptopy i kamerki internetowe - mamy na czym działać. Kamerka GoPro, aparat Sony A6600,green screen, zestaw statywów i oświetlenia. Nic tylko budować studio filmowe ;)
Wyprasowanie,zakupionego w ramach programu, greenscreena okazalo się nie lada wyzwaniem ;)
ROBOTYKA DLA KAŻDEGO
W listopadzie uczniowie uczęszczający na kółko poznali możliwości kolejnego elementu w zestawie Arduino – fotorezystora. Każdy z nich zbudował układ, w którym działanie diody zależy od ilości otrzymywanego światła. Prościej mówiąc : kiedy dłonią przysłanialiśmy fotorezystor – dioda zaczynała świecić.
Pod koniec miesiąca zaczęliśmy również budować pierwszego, prostego robota z klocków Lego Mindstorms. Zestawy te są bardziej złożone od zwykłych klocków Lego, więc nie było to takie proste i zajęło nam to niemało czasu.
ROBOTYKA DLA KAŻDEGO
W październiku uczestnicy kółka pracowali nad zaprojektowaniem działania świateł drogowych za pomocą diod led, rezystorów i przycisku podłączonego do płytki stykowej. Uczniowie mogą przyznać, że zajęcia nie należą do najłatwiejszych, ale na pewno przynoszą satysfakcję!
AKADEMIA TWÓRCZOŚCI CYFROWEJ
Długopisy 3D to świetny sposób na zaangażowanie uczniów w twórcze działanie, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Na październikowych zajęciach było sporo śmiechu i dobrej zabawy w oparach rozgrzanego filamentu. Okazało się, że długopisy 3D wymagają niezłej wprawy, aby przygotowane wcześniej rysunki nabrały odpowiednich kształtów.
Musimy zaznaczyć, iż sprzęt zakupiony w ramach projektu Labaratoria Przyszłości nie służy nam tylko i wyłącznie na zajęciach dodatkowych, a jest wykorzystywany również na innych lekcjach i uroczystościach, odbywających się w szkole. Dzięki zakupionemu aparatowi fotograficznemu możemy cieszyć oko dobrymi jakościowo zdjęciami. Kamerka GoPro pozwoliła zaangażować uczniów w filmowanie wydarzeń w szkole, a pełna licencja programu do montażu filmów - Filmora - umożliwia tworzenie relacji filmowych.