<123>
Radosnych Świąt zyczy ATC!
Anna Wodas
2023-04-08 13:55:00
Robotyka dla każdego - luty-marzec 2023

ROBOTYKA DLA KAŻDEGO

W lutym i marcu grupa chłopców uczęszczająca na robotykę zajmowała się dwoma projektami.

Pierwszym z nich było własnoręczne zbudowanie robota o nazwie Track3r z zestawu Lego Mindstorms. Robot taki jest wyposażony w gąsienice do jazdy oraz w śmigło, które potrafi przewrócić postawiony element. Zbudowaliśmy prosty tor gdzie robot powinien trafić w dwie ustawione przez nas przeszkody. Nie było to łatwe zadanie, ale w końcu każdy je zaliczył!

Drugim projektem było zaprogramowanie prostej animacji w Scratch'u. Była to dla uczestników kontynuacja pracy w tym programie po lekcjach informatyki, w których uczyli się podstaw. W naszych projektach wykorzystaliśmy 2 duszki, różne kostium oraz dźwięki.

Anna Wodas
2023-04-03 22:00:00
ATC w lutym i w marcu

AKADEMIA TWÓRCZOŚCI CYFROWEJ

 

W ramach ATC w lutym odbyło się tylko jedno spotkanie, na którym uczniowie zainstalowali oraz stawiali pierwsze kroki w programie Wondershare Filmora.  Udział w Laboratoriach Przyszłości umożliwił nam zakup licencji wieczystej na użytkowanie programu do edycji materiałów filmowych.

Cały marzec poznawaliśmy i testowaliśmy narzędzia, które oferuje program. Okazało się, że montaż filmu i dodawanie przeróżnych efektów to proces bardzo czasochłonny. Ledwie zaczynaliśmy pracę z nakręconym materiałem filmowym, a już był koniec zajęć. Część uczestników koła szczerze stwierdziło, że samo nagrywanie to zdecydowanie łatwiejsza praca. 

Anna Wodas
2023-04-03 19:10:00
Laboratoria Przyszłości w styczniu

ROBOTYKA DLA KAŻDEGO

 

W styczniu wprowadzony został nowy obszar do naszej pracy - lutowanie. Poznaliśmy podstawowe wyposażenie związane z tym procesem. Naszym projektem było zbudowanie płytki z elementami takimi jak np. kondensatory, potencjometry oraz dioda RGB.


Obiektywnie możemy ocenić, że praca odbyła się bez większych problemów. Każdy z nas spróbował sił w lutowaniu i w efekcie powstała gotowa płytka. Na koniec testowaliśmy jej działanie zmieniając kolor diody RGB poprzez różne ustawienia trzech potencjometrów.

To urządzenie nie będzie leżeć zakurzone w szafie, ponieważ będzie używane na lekcjach fizyki przez Pana wicedyrektora, Artura Krila.

 
Anna Wodas
2023-01-29 01:00:00
Laboratoria Przyszłości w styczniu

AKADEMIA TWÓRCZOŚCI CYFROWEJ


Niemalże cały styczeń upłynął na przygotowaniach do wywiadu z Panem D
yrektorem - Krzysztofem Kaczmarkiem.
Scenariusz, scenografia, oświetlenie, obsługa kamer - wszystko wydawało się proste... do umówionego dnia...
Zaproszony Gość - bardzo serdeczny i wyrozumiały (wszak to nasz debiut) - więc i atmosfera, pomimo naszego stresu,  przyjazna :)
Ufff, udało się! (choć znów zapomnieliśmy o włączeniu mikrofonu, ale koordynator produkcji czuwał ;) )
 
ZAPRASZAMY NA NASZ DEBIUT "FILMOWY"

WYWIAD Z PANEM DYREKTOREM - KRZYSZTOFEM KACZMARKIEM

 

Do realizacji wykorzystaliśmy w 100% sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.


Wywiad nakręcony apartem Sony A6600 z obiektywem 18-135mm, do którego podłączyliśmy mikrofon kierunkowy  RODE VideoMic NTG. Sprzęt zamontowaliśmy na statywie VELBON Videomate 638.  Do oświetlenia planu wykorzystaliśmy zestaw lamp studyjnych - VidaXL. Za tło posłużył nam greenscreen, zamieszczony na zakupionym statywie.Tak zwany backstage kręcono kamerą GoPro HERO 9. Dzięki programowi LP - zakupiliśmy również licencję wieczystą programu Wondershare Filmora, który posłużył do montażu i obróbki materiału filmowego.  

Mamy nadzieję, że i pomysł i realizacja Wam się spodoba!  

Akademia Tworczości Cyfrowej

 

Anna Wodas
2023-01-27 00:00:00
<123>