<12345>
Profilaktyka w klasie II

W dniach 11 do 25 marca tego roku dzieci z klasy II przeszły cykl nauczania o zdrowiu.

Mówiliśmy m. in. o budowie człowieka: układzie kostnym, krążenia. Dzieci uczyły się udzielać I pomocy przedmedycznej w zranieniach, krwotokach, bandażowały układały poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. Poznały i ćwiczyły zasady wzywania pogotowia, robiły plakaty z numerami alarmowymi, które teraz wiszą na holu. Na fantomach ćwiczyły masaż serca, poznając jednocześnie zasadę, że wykonujemy go tylko wtedy, gdy nie słyszymy i i nie czujemy oddechu. Każdy uczeń otrzymał na zakończenie książeczkę "Ratujemy i uczymy ratować".


zdjęcie klasa 2
Po tak wyczerpujących zajęciach miały chwilę na posiłek, a w trakcie dowiadywały się, w jakich produktach szukać niezbędnej do dalszych działań energii i witamin.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI

Info i foto: U. Kril

 

Anna Wodas
2024-04-03 08:38:00
Czy wiesz co jesz?

W dniu 31.02.2024 odbyło się podsumowanie wiadomości w klasie IV pod hasłem "Czy wiesz co jesz?"

W ramach utrwalenia uczniowie, dzieląc się na grupy, przygotowali zdrowe śniadania.

Uczniowie "profesjonalnie" przygotowali i wykonali swoje śniadania.

Pomoże Im to w dobieraniu składników, które wpłyną na właściwy rozwój ich organizmu..

Smacznego :)

Info: I. Budzińska
Foto: J. Sokołowska

Anna Wodas
2024-03-05 12:11:00
Dbajmy o planetę!

Najpoważniejszymi skutkami zanieczyszczenie powietrza są: efekt cieplarniany, smog, dziura ozonowa oraz kwaśne deszcze. Te czynniki mogą mieć wpływ nie tylko na stan zdrowia osób przebywających w takich warunkach, ale również na funkcjonowanie całego ekosystemu.

 

Aby zachęcić do świadomych działań na rzecz środowiska, klasa VII wykonała plakaty, które przedstawiają przyczyny i skutki degradacji ekosystemu.

 

Anna Wodas
2023-12-18 18:02:00
Jak pomóc sobie i uczniom w kryzysie

W dniu 21. 11.2023 odbylo się szkolenie "Jak pomóc sobie i uczniom w kryzysie", zorganizowanym przez Firmę Szkoleniowo- Doradczą Anna Szywała, a prowadzonym przez dr Annę Hildebrandt- Mrozek.

Szkolenie dotyczyło wielu aspektów zdrowia psychicznego dorosłych i dzieci, rozpoznawania objawów psychopatologicznych, budowaniu odporności psychicznej u dzieci.

Wystąpienie, część warsztatowa oraz materiały pozwolą na budowanie przyjaznego klimatu szkoły.

 

Anna Wodas
2023-12-01 09:00:00
Bomba witaminowa w klasie II

W październiku klasa 2 rozmawiała na temat wartości odżywczych owoców i warzyw, tworzyła z nich kompozycje przestrzenne i uczyła się piosenki Owocowy blues. A w kuchni wykonała owocowe przekąski okraszane miodem. Były pyszne!

Anna Wodas
2023-11-20 12:27:00
<12345>