Zajęcia kulinarne  w przedszkolu , to sama przyjemność!

 

Nasze przedszkolaki  podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem ''Wiosenne kanapki". 

 

W poniedziałek 25.04. już od rana w naszej sali unosił się zapach świeżych warzyw i pieczywa: sałaty, pomidorów, ogórków, papryki, rzodkiewki i cebulki.

Świeże warzywa, sery, wędlina, pieczywo to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Dzieci w domu z pomocą rodziców pokroiły produkty, żeby w przedszkolu samodzielnie utworzyć na kanapkach fantazyjne wzory.

 

Kanapeczki były bardzo kolorowe, smaczne, a dzieci bardzo zadowolone i najedzone.

Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. A największą przyjemność sprawił przedszkolakom fakt, że  kanpaki  zostały  posypane szczypiorem,  który dwa tygodnie temu samodzielnie zasadziły w przedszkolu.

 

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu produktów.

Więcej zdjęć w galerii. 

                                                                                                                                     Magdalena Pietrzak

Anna Wodas
2022-04-25 19:14:00
Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

”Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku”.

Dzień Ziemi (Earth Day) obchodzony jest obecnie aż w 192 krajach świata. Jego inicjatorem był John McConell, który swoją propozycję przedstawił w 1969 roku na jednej z konferencji UNESCO.
22 kwietnia również w naszej szkole świętowaliśmy i pokazywaliśmy, że dbanie o naszą planetę nie jest nam obce. 
Już na kilkanaście dni przed obchodami uczniowie mieli możliwość przygotowania się do "ekologicznej rywalizacji międzyklasowej." Na najbardziej zaangażowaną klasę czekała super nagroda.  
Wstępem do "Dnia Ziemi" był konkurs powiązany z obchodami "Dnia Książki". Celem było stworzenie ekologicznej zakładki do książki.  Komisja w składzie: Pan A. Kril, Pani E. Żak, Pani S. Puzio oraz Pani A. Wodas - miała twardy orzech do zgryzienia, ale finalnie wyłoniła laureatów.
W kategorii klas 0 - 3 - I miejsce zajęła Maja Stec z klasy II, II miejsce zajęła Marta Wojtasiewicz z klasy II, III miejsce przypadło Dominice Haniszewskiej z klasy III B. 
W klasach 4 - 8 - I miejsce zajęła Jagoda Janeczko z klasy VIIA, II miejsce zdobyła Dominika Kocik z klasy VII B oraz III miejsce przypadło Magdalenie Witowskiej z klasy V. 
Dla uczniów klas starszych udział w konkursie był wstępem do rywalizacji międzyklasowej, która miała miejsce na sali gimnastycznej. 
Dnia 22 kwietnia, organizator uroczystości - pani Sylwia Puzio, powitała wszystkich zgromadzonych i przedstawiła szanowne jury, które (jak sie później okazało) miało chyba najtrudniejsze zadanie w tym dniu. I wcale nie chodziło o podliczanie punktów, gdyż w składzie komisji konkursowej znaleźli się specjaliści w zakresie matematyki - pan dyrektor Artur Kril, pani Wiesława Janeczko oraz pani Agnieszka Sadowska. 
Zmagania rozpoczęliśmy od QUIZU w aplikacji Kahoot, do którego klasy wybrały po 3 przedstawicieli. W tym samy czasie pozstała część uczniów tworzyła "EKORYMOWANKI". O ile punktacja za quiz nie sprawiła żadnych problemów, to ocena twórczości literackiej, wymagała od naszego jury pełnego skupienia. 
Poniżej prezentujemy dzieła, które zostały zaprezentowane przez przedstawicieli klas. 
Ocena kolejnego zadania była chyba najprostsza. Każda z klas miała wybrać sobie jeden z "kolorów Ziemi" (niebieski, zielony, żółty lub brąz) i w tym dniu pojawić się w ubraniach w wybranej barwie. Punkty przyznawane były za "procent przebranych" oraz dodatkowe elementy i dodatki. 
Po krótkiej przerwie miało miejsce najbardziej wyczekiwane zadanie - prezentacja EKOZABWAKI. 
Klasy wykazały się niesamowią kretywnością i udowodniły, że można stworzyć "coś z niczego". 
Po prezentacji zabawek, wręczone zostały nagrody za konkurs chemiczny oraz konkurs na ekozakładkę, a przy stoliku komisji konkursowej trwała zacięta dyskusja. 
Jak się później okazało - różnica w punktacji była naprawdę niewielka. 
Klasą, która uzyskała największą liczbę punktów, a zatem wygrała rywalizację - okazała się klasa VII A!  
Tuż za nimi znalazła się klasa VIII A i następnie - ex aequo - klasa V i VIII B
Wielka radość siódmoklasistów miała swoje uzasadnienie - nagrodą był VOUCHER na wybrany tydzień bez zadań domowych, kartkówek i odpytywania.
Pan Dyrektor, a zarazem przewodniczący jury - postanowił wyróżnić pozostałych laureatów i tym sposobem, trzy klasy mogą wybrać sobie tydzień bez zdań domowych lub kartkówek lub odpytywania. 
Choć nie było z nami na sali najmłodszych uczniów naszej szkoły to nie znaczy, że "nie świętowali" . W tym dniu na zjajęciach dominowana tematyka ekologiczna. Pod okiem wychowawców, uczyli się poprawnej segregacji śmieci, zmagali się z ekozagadkami i tworzyli ekoplakaty.
 
Pamiętajmy „LOS ZIEMI W NASZYCH RĘKACH”!

Zdjęcia z obchodów znajdziecie w galerii.
Anna Wodas
2022-04-24 19:49:00
AKCJA ŻONKILE 2022

„19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie."

Dlaczego żonkile?

Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.

Akcji Żonkile od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami."

Organizatorem akcji jest Muzeum Polin

Informacje pochodzą ze strony Muzeum POLIN
Przygotowała I. Zamorska

Na zajęciach koła plastycznego uczniowie klas trzecich, pod okiem p. M. Drozd, próbowali swych sił w tworzeniu żonkili. 

Anna Wodas
2022-04-18 20:15:00
Radosnych Świąt!

    

Anna Wodas
2022-04-14 16:26:00
Uwaga! Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

   

Miło nam przedstawić laureatów konkursu plastycznego "Kartka wielkanocna".

W kategorii klas 0-III

I miejsce - Klaudia Kucia z klasy I

II miejsce - Hubert Majewski klasy IIIa

III miejsce - Gabriela Małek z oddziału przedszkolnego

Wyróżnienia: Szymon Zajączkowski z klasy I, Błażej Janeczko z klasy I, Maja Stec z klasy II, Wiktor Krzyśków z oddziału przedszkolnego.

W kategorii klas IV - VIII przyznano trzy wyóżnienia:

Dominika Kocik z klasy VIIb, Wiktoria Drozd z klasy V i Karolina Kasprzyk z klasy VI. 

Serdecznie gratulujemy! 

Anna Wodas
2022-04-11 19:40:00
Sukces naszego uczennia!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz uczeń Bartosz Kukawski został laureatem II Bolesławieckiego Konkursu Historycznego "Od starożytności do współczesności". W kategorii klas VI Bartek zajął I miejsce.  Do konkursu przygotowywał się pod okiem pana Henryka Skroka. Serdecznie gratulujemy! 

Anna Wodas
2022-04-07 12:09:00