<12345>
Konkurs rostrzygnięty!

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od apelu i wręczenia nagród uczestnikom konkursu "Woda to zdrowie, zdrowie to życie", który zorganizowała nasza szkoła (pomysłodawca Pani Sylwia Puzio) wraz z Hydro-Tech Spółką z o.o. z Nowogrodźca, a honorowym patronatem objął Burmistrz Nowogrodźca - pan Robert Relich.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach - klasy I - III oraz IV-VIII. Młodsi uczestnicy mogli zgłosić do konkursu pracę plastyczną, wykonaną techniką dowolną, zaś zadaniem starszych uczniów było przygotowanie makiety. Kreatywność naszych uczniów zaskoczyła komisję konkursową. Jury w składzie - panie: Sylwia Puzio, Marta Jasińska, Elżbieta Żak i Małgorzata Drozd - miało twardy orzech do zgryzienia. Po dość długich konsultacjach przyznano:
W KATEGORII KLAS I - III

I MIEJSCE - Hani Łysej z klasy I
II miejsce - Wiktorowi Krzyśków z klasy I
III miejsce - Klaudii Kuci z klasy II
IV miejsce - Marlenie Chmielowiec z klasy I. 

W KATEGORII KLAS IV- VIII

I MIEJSCE - Adamowi Karasiewiczowi z klasy VII
II miejsce - Wiktorii Kot z klasy V
III miejsce - Łukaszowi Witowskiemu z klasy IV
IV miejsce - Luizie Ziębie z klasy VI. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wszystkie zgłoszone prace jeszcze przez jakiś czas wyeksponowane będą w holu szkoły.

Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Nowogrodźca - panu Robertowi Relichowi za honorowy patronat nad konkursem "Woda to zdrowie, zdrowie to życie" oraz panu Jackowi Ruchale, prezesowi  Hydro-Tech Spółka z o.o. w Nowogrodźcu, za ufundowanie wspaniałych nagród! 

ZAPRASZAMY DO GALERII PRAC! 

 

Anna Wodas
2023-03-21 21:00:00
8 B na warsztatach gastronomicznych

Dnia 14 marca klasa 8b była na warsztatach gastronomicznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiegow Bolesławcu. Uczniowie pracowali w dwuosobowych grupach i  zrobili naleśniki z bitą śmietaną i owocami, pizzę oraz kruche babeczki z bitą śmietaną i owocami.

Po warsztatach pani pedagog oprowadziła nas po szkole i opowiedziała o kierunkach kształcenia. Następnie spotkaliśmy się z panią dietetyk, która opowiedziała nam o piramidzie zdrowego odżywiania oraz opowiedziała o tym, które produkty spożywcze są dobre dla naszego zdrowia.

Więcej zdjęć w galerii. 

Info i foto: A.Sadowska 

Anna Wodas
2023-03-16 22:42:00
8 A na warsztatach gastronomicznych

Klasa 8A udała się do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu, na warsztaty gastronomiczne. Uczniowie samodzielnie zrobili pyszną pizzę i słodkie rogaliki, które zjedli ze smakiem. Zostali oprowadzeni po szkole i poznali jej specyfikę.

 

W ramach projektu "Szkoły Promujacej Zdrowie" wysłuchali również krótkiego wykładu o tematyce zdrowego odżywiania.

Więcej zdjęć w galerii.

Info i foto: S. Puzio

Anna Wodas
2023-03-14 17:45:00
Energia w życiu człowieka.

Klasa 7 na lekcjach geografii pracowała nad projektem edukacyjnym dotyczącym odnawialnych źródeł energii. Uczniowie dzięki zdobytej wiedzy i własnoręcznie wykonanym plakatom, dowiedzieli się jak znaczący wpływ na nasze zdrowie wywiera produkcja energii. Wyniki ich pracy możemy oglądać w szkolnym holu.

 

Info i foto: S. Puzio

Anna Wodas
2023-03-07 08:11:00
Relaks poprzez zabawę

Na ostatniej lekcji wychowawczej uczniowie klasy VIIIB udowodnili, że potrafią się świetnie bawić, z dystansem do siebie i poczuciem humoru.

             W trosce o nasze zdrowie psychiczne postanowiliśmy się odstresować poprzez wspólne gotowanie, pyszne jedzenie i ciekawe przebrania.

 

            Życie w biegu coraz częściej zabiera nam czas na wspólne spożycie posiłku. Wielogodzinna praca, zajęcia w szkole, dodatkowe aktywności odbierają nam możliwość spokojnego celebrowania obiadu czy kolacji. Gdy już uda nam się wspólnie usiąść do posiłku rozprasza nas elektronika wskutek czego, zamiast spędzać czas razem, tak naprawdę spędzamy go osobno.

            Zapominamy, że wspólne posiłki nie służą jedynie do zaspokojenia głodu, lecz także do spędzenia czasu po prostu razem.

Info i Foto: E. Żak

Więcej zdjęć w galerii.

Anna Wodas
2022-11-24 11:40:00
<12345>