<12345>
Przytul się do drzewa.

Tylko w roku 2021 w Polsce wybuchło 3295 pożarów lasów, z czego 2337 tych pożarów powstało z winy człowieka!
Naszym uczniom  los lasów nie jest obojętny!

Włączyliśmy się do akcji  PRZYTUL się do DRZEWA

Więcej zdjęć w galerii. 

Anna Wodas
2023-09-25 22:00:00
Upały!

Uwaga! Ostrzeżenie!

Upały to nie żarty!!! Temperatura powietrza, przekraczającą 30st w cieniu jest bardzo niebezpieczna dla naszego organizmu. Pamiętaj, aby w takie dni:
1. Nawadniać organizm, pijemy dużo wody.
2. Zadbać o nakrycie głowy, podczas przebywania na słońcu. 
3. Smarować się kremem ochronnym z filtrem UV.
4. Nie przebywać przez dłuższy czas na pełnym słońcu.
5. "Nie wpuszczać ciepła" do domu, wietrzyć pomieszczenia np. wieczorami, gdy temperatura spada.
6. Zadbać o popołudniowy odpoczynek.
Pozdrawiam cieplutko...
Sylwia Puzio
Anna Wodas
2023-06-21 06:30:00
Klasa I promuje zdrowie

W ramach projektu "Szkoła Promująca Zdrowie" pierwszacy prowadzili od kwietnia na klasowym parapecie własną uprawę rzeżuchy, rzodkiewek, szczypiorku. W trakcie śniadań każde dziecko, które miało ochotę, korzystało z parapetowych nowalijek. W czerwcu klasa spróbowała swoich sił w przygotowaniu smacznych i zdrowych kanapek - wykorzystali m.in. własne uprawy warzyw. Dzieci zadbały także o wygląd przygotowanych kanapek, wiedząc, że nie tylko smak i zapach, ale także estetyka podania i kulturalne spożywanie wpływa na apetyt.

Na zdrowie!

Więcej zdjęć w galerii.

Info i foto: U. Kril

Anna Wodas
2023-06-18 18:12:00
Wiosna i Dzień Wody w przedszkolu

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki przywitały wiosnę. Starały się także odnaleźć jej oznaki, choć pogoda była naprawdę marcowa i zabrakło nam w tym dniu tylko ciepłego słoneczka. W przedszkolu świętowaliśmy również Dzień Wody, który rozpoczęliśmy wesołą piosenką, w rytmach której uciekaliśmy przed goniącym rekinem.

Na naszych najmłodszych podopiecznych czekały ciekawe zadania i eksperymenty z wodą. Dzieci mogły również obserwować doświadczenie z barwieniem liści kapusty, dzięki któremu wiedzą, że roślinom woda jest niezbędna do życia i pobierają ją z ziemi lub pojemników (w sali). Na koniec stworzyliśmy w naszym kąciku przyrodniczym "ogród kwiatowo-warzywny" . Już nie możemy doczekać się zbiorów :)

Zapraszamy do galerii.

Info i foto: M. Jasińska

Anna Wodas
2023-03-28 21:40:00
Wiosna...cieplejszy wieje wiatr...

Za nami pierwszy dzień wiosny. W tym dniu, w naszej szkole, uczyliśmy się głównie poprzez zabawę. Po apelu, na którym wręczono nagrody uczestnikom konkursu "Woda to zdrowie, zdrowie to życie" - klasy I, II i IV wiosennymi piosenkami wprowadziły nas w radosny nastrój. 

 Uczniowie klas IV - VIII walczyli o miano wiosennego eksperta, uczestnicząc w quizie poprzez aplikację Kahoot. Aż 26, często podchwytliwych pytań, wzbudzało sporo emocji. Wiedza, szybkość a czasami szczęście pozwoliły na wyłonienie "wiosennych specjalistów". Największą ilość punktów zdobyła Ala Szpila z klasy IV, następnie Wiktoria Szczur z klasy VIIIA i Igor Włodkowski z klasy VI.  

Po quizie nadszedł czas na spotkanie z królową nauk...

Pani Agnieszka Sadowska zaprosiła nas na salę gimnastyczną na "Dzień Matematyki". Tak pozytywnych emocji życzylibyśmy sobie na każdym sprawdzianie z matematyki! Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania związane z układaniem wielokątów foremnych, przypomnieli sobie pojęcie liczby pierwszej: skacząc, robiąc pompki, przysiady, pajacyki i skacząc na skakance. Najbardziej podobało się wyzwanie, które polegało na ułożeniu liczby pierwszej poprzez położenie się pięciu osób na materacu. Uczniowie mieli też okazję szacować długości, szerokości lub masy podanych przedmiotów. Najlepiej ze wszystkimi zadaniami poradziła sobie klasa 8a, która w nagrodę dostała gofry ufundowane przez Radę Rodziców.

Gofry! Tu i teraz - bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, a zwłaszcza dzielnym Mamom, które już od samego rana powodowały w szkole "apetyczną atmosferę"!

Kalorie, których dostarczyły nam te pyszności, uleciały dzięki lekcji ZUMBY. Pani instruktorka, w ciągu 45 minut, nauczyła nas krótkiej choreografii. Niby krótkiej - ale prawie wszyscy wyszli z wysiłkowymi rumieńcami na twarzach.  

Zwieńczeniem tego intensywnego dnia były gry i zabawy planszowe, które przygotowała pani Marta Korotusz w świetlicy szkolnej. 

Mali czy duzi - wszyscy  dobrze się bawili.

ZAPRASZAMY DO GALERII.

 

Anna Wodas
2023-03-21 21:40:00
<12345>