List do Rodziców
Drodzy Rodzice,

Bardzo chciałbym, byście Państwo czuli się związani z naszą szkołą, byśmy stali się dobrymi znajomymi. Nie każdy ma dostęp do Internetu, nie każdy może odwiedzić nasza stronę (choć gorąco do tego zachęcam). Dlatego postanowiłem, że w początkach każdego miesiąca będę starał się poinformować o bieżącym życiu szkoły, osiągnięciach i kłopotach w specjalnych listach skierowanych do rodziców. Będę chciał opowiedzieć Państwu o tym, co działo się w naszej szkole i co planujemy na następny miesiąc. W najbliższych dniach dzieci przyniosą dla Państwa pierwszy z takich listów. Ich treść będziemy także publikować tutaj. Dziś okazało się, że treść listu możemy uzupełnić o kolejną miłą wiadomość. Łukasz Burdzy z klasy IG - uczestniki powiatowego etapu konkursu matematycznego - zajął w tym konkursie VI miejsce i otrzymał wyróżnienie.

Gratuluję!

Krzysztof Kaczmarek

Dyrektor Zespołu Szkół

Pierwszy List do Rodziców

Drugi List do Rodziców

Okiem Pedagoga

Anna Wodas
2013-03-13 00:00:00
Zadania domowe

Bardzo lubią, gdy zostaną pochwaleni przez nauczyciela, lubią, gdy samodzielnie rozwiążą swoje zadanie domowe. Nienawidzą sytuacji, gdy nauczyciel nie oceni sprawdzonego zadania. Lubią, gdy zadanie jest krótkie, nie wymagające wysiłku, gdy szybko znajdą rozwiązanie wykonane przez kogoś (ktoś pomoże w rozwiązaniu, znajdą w Internecie, odpiszą od kolegi). Ale nie lubią, gdy ktoś odpisuje od nich! Jak ognia boja się zadań twórczych, nietypowych, wymagających samodzielności, zadań praktycznych. Bardzo chcą móc poprawić, uzupełnić zadanie na następne zajęcia.

Taki obraz uczniów Gimnazjum w Nowej Wsi wyłania się z wyników badania przeprowadzonego w ramach projektu "Zadania domowe".

Uczniowie wiedzą, że zadania są dobrym materiałem do powtórzeń i formą utrwalenia wiadomości, a jednak uważają je za zajęcie nudne i stratę czasu. Niezbyt często przyznają się do pomocy z zewnątrz (rodzice, koledzy, Internet) przy odrabianiu zadań. Czy to znaczy, że zadania są łatwe, czy uczniom nie zależy na ich rozwiązaniu? Nazbyt często nie wiedzą także, jak mają wykonać zadanie i czy zadanie przez nich rozwiązane jest rozwiązane prawidłowo, czy nie.

Duża część spośród uczniów przyznaje, że naklejki pomogły im się zdyscyplinować i pilnować odrabiania zadań. Część czuje się zawiedziona, że nie odbiły się one znacząco na ich ocenach, część przyznaje jednak, że podwyższyły im one, bądź obniżyły ocenę.


Te i inne fakty, a także ich omówienie i interpretację znaleźć można w raporcie, który powstał po badaniu przeprowadzonym po zakończeniu I semestru.

Zadania domowe - raport cząstkowy - semestr I

A na koniec jeden wielki głos uczniów: zadań domowych jest za dużo! Ile w tym prawdy? Spróbujemy się o tym przekonać w następnym badaniu.

Informacja: Pan Artur Kril

Anna Wodas
2013-02-24 00:00:00
Interdyscyplinarny Zespół ds. Przemocy w Rodzinie.
Od października tego roku na terenie gminy Nowogrodziec funkcjonuje Interdyscyplinarny Zespół ds. Przemocy w Rodzinie. Celem pracy Zespołu jest reagowanie na wszystkie przejawy przemocy w rodzinie, eliminowanie zachowań agresywnych, pomoc ofiarom i sprawcom przemocy oraz ich rodzinom.
W skład Zespołu wchodzą m.in. przedstawiciele z Policji, Straży Miejskiej,Ośrodka Pomocy Społecznej, Pedagodzy, Kuratorzy, Lekarze.
Jeżeli wiecie o przypadkach stosowania przemocy wśród waszych sąsiadów, bliskich, itp. możecie to zgłosić przez anonimowy telefon do jednego z członków zespołu lub do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zadaniem Zespołu będzie rozpoznanie sytuacji i pomoc danej rodzinie.
Więcej o działalności Zespołu pod tym adresem

Anna Wodas
2011-11-14 00:00:00